≫

Ćiribu-ćiriba izgubila i Vojvodina! Javor u Ivanjici naneo prvi poraz Lalama u ovoj sezoni

Mladost posle preokreta dobila Bačku, Napredak ispustio pobedu protiv Zlatibora

• 28
Vojvodina - Partizan Foto: MN Press

Sedmo kolo Super lige donelo je premijerni poraz Vojvodine u novoj sezoni. Javor je u Ivanjici bio bolji i zasluženo slavio sa 2:0 u zanimljivom meču nedeljnog programa.

Nije tim Nenada Lalatovića ličio na sebe, a da će imati problema da stigne do pozitivnog rezultata bilo je jasno u 33. minutu kada je posle kornera Nedeljko Piščević doveo Ivanjičane u vođstvo.

Zatajila je odbrana Vojvodine, loše reagovala, a golman Lazović nemoćno posmatrao kako lopta ide u mrežu.

Pokušali su Novosađani u nastavku da se vrate u meč, zaigrali angažovanije, ali ih je presekao drugi gol Javora koji je postigao Luka Luković u 61. minutu.

Sve što su gosti učinili do kraja utakmice bio je počasni pogodak Petra Bojića u šestom minutu nadoknade koji ipak nije puno značio Vojvodini.

U ostalim mečevima nedeljnog programa Mladost je u Lučanima posle preokreta savladala Bačku sa 2:1.

Gosti su poveli preko Zličića u 17. minutu, ali je do odlaska na odmor Šatara izjednačio rezultat u 27. Konačan rezultat i trijumf Mladosti doneo je Milan Bojović sa bele tačke u 88. minutu.

Zlatibor je produžio agoniju Napretka koji je ispustio pobedu na svom terenu - 1:1.

Vodili su Čarapani pogotkom novajlije Luke Milunovića od 69. minuta, ali je bod gostima doneo Vasilije Janjić pogotkom u 74.

Proleter i Mačva su u Novom Sadu odigrali meč bez golova.