Dinamo ide Zvezdinim stopama: Zagrepčani ispali iz LŠ, bivši pik Partizana režirao pobedu Mađara!

Težak udarac za Dinamo!

• 4
Dinamo Zagreb Foto: youtube.com

Fudbaleri Dinama iz Zagreba ispali su iz kvalifikacija za Ligu šampiona.

Ferencvaroš je kao domaćin pobedio Dinamo sa 2:1, a jedan od boljih aktera bio je Tokmak Nguen, nekadašnji pik Partizana.

Već u 2. minutu meča je Nguen prošao "kao munja" po levom krilu i pobegao čuvarima, a onda je "bocnuo" loptu za vrhunsku asistenciju kapitenu Lovrenčiču.

Dinamo je izjednačio nespretnim autogolom Uzunija posle kornera, ali je isti igrač postao heroj ekipe.

U 65. minutu, Uzuni je istrčao kontru i matirao Livakovića.

Makabi Tel Aviv se zadovoljio minimalcem protiv Dinama iz Bresta sa 1:0 golom Bitona iz penala u 50. minutu, a Karabag i Molde su blizu produžetaka. U dresu Karabaga, od starta meča je akter Uroš Matić, koji je nedavno pojačao tim.

Prethodno, Crvena zvezda je ispala od Omonije posle penala.