≫

Čelsi se brukao, pa spektakularno izbegao poraz u 93. minutu: Od 0:3 do 3:3, junak je Abraham!

Frenk Lampard bio pred ponorom, a onda je njegov super skupi tim pokazao karakter

• 2
temi abraham

Nastavlja se košmaran start sezone za navijače Čelsija, iako ekipa Frenka Lamparda nije poražena na gostovanju kod VBA, mada je bila pred debaklom posle 27. minuta kada je na semaforu pisalo - 3:0!

Tim rezultatom završen je prvi deo igre, a onda su gosti, prepuni napadačkog potencijala, uspeli da izrežiraju dramatičan finiš, na kraju i egal golom Abrahama u 93. minutu!

Pogledajte gol za remi i bod Čelsija u režiji Temija Abrahama.

Tim kluba koji je uložio ogromne pare ovog leta u pojačanja (preko 250 miliona evra) dugo se brukao na "Hautornsu" protiv do ovog kola poslednjeplasiranog Vest Bromviča. Kako su samo fantastično igrači Slavena Bilića uhvatili na spavanju odbranu Plavaca, koju sa kapitenskom trakom oko ruke predvodi novajlija iz PSŽ-a Tijago Silva.

Upravo na njegovu dušu ide drugi gol "Vrećica" kada je poklonio loptu Kalumu Robinsonu koji je postigao pogodak za 2:0.

Pre toga je Robinson pretvorio u vođstvo sjajnu kontru i pas Pereire u 4. minutu, a na 3:0 povisio je defanzivac Kajl Bartli u 27. posle kornera i još jedne bedne reakcije odbrane Čelsija.

Užasne odbrane koju kao kapiten predvodi čovek koji prima 6 miliona evra za jednu sezonu i koji je već na početku karijere na Ostrvu valjda uvideo da mu neće biti lako sa Frenkom Lampardom koji gubi poverenje navijača Plavaca.

Kao što rekosmo prošle nedelje, posle poraza od Liverpula, možeš da potrošiš 250 miliona, ne znači da ćeš biti šampion.

Možda će u narednim danima biti poznato šta je Lampard rekao svojim igračima na poluvremenu, možda je Roman Abramović morao da interveniše, u svakom slučaju, u nastavku je Čelsi odigrao onako kako se to očekuje od tima sastavljenog od milionera, reprezentativaca i "zvezda prelaznog roka".

Ipak, preokret su doneli starosedeoci.

Maunt i Hadson-Odoi su najavili buran završetak golovima u 54. i 70. minutu, posle čega je bilo jasno da sledi totalna ofanziva i kidisanje gostiju na odbranu rivala. Konačno, pritisak se isplatio, VBA je matiran, a Abraham je još jednom sebi prilepio etiketu junaka Čelsija.