≫

Liverpul za šest minuta nokautirao Arsenal u derbiju Premijer lige

Redsi su gubili sa 1:0, a onda su uspeli da preokrenu i na kraju ubedljivo slave

• 1
FK Liverpul - FK Arsenal Foto: AP/Tanjug

Veliki derbi Premijer lige odigran je u Liverpulu, gde su domaći "redsi" u 3. kolu dočekali londonski Arsenal i slavili sa 3:1.

Liverpul ima 9 bodova iz tri meča i deli prvo mesto sa Lesterom, dok Arsenal beleži prvi poraz u sezoni.

Tobdžije su povele vrlo brzo već u 25. minutu preko Lakazete, ali se nije dugo čekalo na izjednačenje.

Sadio Mane u 28. minutu donosi poravnanje, a samo šest minuta kasnije Robertson postiže gol za 2:1 za Liverpul.

Tako je završeno prvo poluvreme, a izgledalo je u nastavku da će to biti i konačan rezultat, jer je sve do kraja bilo maltene izvesno da će Liverpul slaviti tim rezultatom.

U nastavku meča viđen je zanimljiv fudbal, a Liverpul je svim silama tražio treći gol.

Uglavnom se igralo pred kaznenim prostorom Arsenala i posle nekoliko polu prilika, Liverpula, Arsenal je pokušao da zapreti preko Vilijana, ali nije to bilo previše opasno.

Na kraju Diogo Žota koji je zamenio Manea u 80. minutu imao je sjajnu priliku u 84. minutu, ali je pogodio spoljni deo mreže.

Ipak, na kraju upornost Diega Žote se isplatila i u 88. minutu je stavio tačku na ovaj meč.