≫

Dinamo, Olimpijakos i Ferencvaroš u Ligi šampiona: Magija Bujalskog, Grci preko Omonije do elite

Fudbaleri Dinamo Kijeva, Olimpijakosa i Ferencvaroša plasirali su se u Ligu šampiona posle tri revanš meča četvrtog kola kvalifikacija za elitno takmičenje

• 7
Ukraine Soccer Champions League Foto: Tanjug/AP

Jedinu pobedu u revanšu izvojevao je i ukrajinski tim koji je pobedio belgijski Gent ubedljivo sa 3:0, dok su Olimpijakos i Omonija, odnosno Molde i Ferencvaroš remizirali bez golova.

Dinamo je protiv Genta prvi meč završio sa 2:1, a u drugom je vođstvo i rezultat iz prvog počeo da potvrđuje već u devetom minutu.

Tada je Vitali Bujalski maestralno, petom postigao gol na asistenciju Vladislava Suprijage. Drugi gol Kijevljani daju u 36. minutu sa bele tačke, a strelac je bio Karlos De Penja.

Drugi penal na meču Dinamo dobija i realizuje u drugom poluvremenu. Ovog puta je strelac bio Žerson Rodrigez.

Prvi penal je dosuđen zbog igranja rukom fudbalera Genta pred svojim golom, drugi zbog nespretnog starta Nurija Fortune.

Što se tiče preostala dva meča, kiparska Omonija nije uspela da kao domaćin nadoknadi dva gola iz prvog meča, pa je Olimpijakos prošao dalje, dok je Moldeu falio makar gol da bi imao šanse za prolaz. Norvežanima je presudio gol u gostima, jer su kod kuće igrali 3:3, a u gostima 0:0.

Hungary Soccer Champions League Foto: Tanjug/AP