Atalanta za poluvreme pregazila Kaljari, na kraju 7+ u Bergamu

Goleada u prvom meču nedeljnog programa Serije A

• 0
FK Atalanta Foto: AP/Tanjug

Atalanta nastavlja da gazi na početku nove sezone Serije A - tri utakmice, tri pobede, uz gol razliku 13:5! Ovoga puta svoju "porciju golova" dobio je Kaljari - 5:2 (4:1)!

Tim iz Bergama je pitanje pobednika rešio već posle prvih 45 minuta, kada su u razmaku od 7. do 42. postigli čak četiri gola.

Mjurijel, Gomez, Pašalić i Zapata su bili noćna mora za odbranu Kaljarija koji je, doduše, uspeo u 24. minutu preko Dijega Godina samo da izjednači rezultat.

Međutim, 1:1 je na semaforu stajalo samo pet minuta nakon što je pomenuti Papu Gomez sve sam uradio i vratio prednost Atalanti.  Žoao Pedro je u 52. minutu koliko toliko uneo neizvesnost u Bergamu, ali je rezervista Lamers u 81. postavio konačan rezultat.