Junajted se raspao u paramparčad na Old Trafordu, primio "šesticu" od Totenhema!

Kakav sunovrat velikana

• 4
FK Mančester Junajted - FK Totenhem Foto: Tanjug/AP

Bio jednom jedan moćni Mančester junajted...

U odnosu na slavna vremenea, ne tako daleka, aktuelna ekipa koju sticajem okolnosti vodi Ole Gunar Solskjer - je totalni raspad, bruka i najgora noćna mora svakog navijača "Đavola" koji su u nedelju popodne videli jedan od najtežih poraza ekipe u Premijer ligi, 1:6 (1:4) od Totenhema na "Old Trafordu"!

Rezultat sve govori, svaki komentar je suvišan, Junajted je protiv Pevaca ličio na razbijenu vojsku u begu od neprijatelja, na grupu dezorijentisanih klinaca u školskom dvorištu koje maltertiraju stariji dečaci.

Istina, teško je domaći tim oštećen kod rezultata 2:1, sudija Tejlor je isključio Marsijala zbog namernog udaranja Lamele, a nije Argentinca iako je ovaj prvi "uvalio" lakat Francuzu, pa je Pevcima u nastavku dodatno olakšan posao, mada su i brojčano poravnati delovali kao tim koji zna šta hoće i kako to da sprovede u delo, za razliku od potpuno indisponiranih igrača Mančestera.

Ovo je inače treći poraz Junajteda sa šest primljenih golova u Premijer ligi, jednom ih je porazio Sautempton (1996, 6:3) i drugi put Siti (6:1, 2011).

Zanimljivo da je Mančester poveo već u drugom minutu, onako kako to najčešće radi u poslednje vreme, iz penala, naravno preko Bruna Fernandeša, ali je sve posle toga bila noćna mora za Solskjera, Megvajera, Pogbu, nažalost i našeg Matića.

Već u 7. minutu bilo je 1:2 u režiji Ndombelea i supersoničnog Sona, u 28. minutu desio se već opisan sudijski kiks i isključene Marsijala, a kada je Kejn povisio na 3:1 dva minuta potom, svako ko je pažljivo pratio meč i govor tela igrača Junajteda, izraze lica igrača, mogao je da nasluti da je Solskjerov tim "zreo" za debakl.

U nastavku je usledio potpuni potop Mančestera, Totenhem nije imao milosti, baš kao ni prethodni meč kvalifikacija za ligu Evrope protiv Makabi Haife (7:2) - mrežu su tresli ponovo Son, za 4:1 pred kraj poluvremena, zatim Urijer, i na kraju Kejn.

Za navijače Mančestera, osim jezivog starta sezone i kriminalnih igara ekipe i pojedinaca, tužno deluje i pogled na tabelu posle tri runde: tek 16. mesto i gol-razlika 5:11, uz čak devet primljenih golova na dva meča na "Old Trafordu" (poraz od Palasa 1:3 u 1. kolu).

Dolazi vreme teških odluka u Junajtedu...