Luka sa klupe gledao nove golove Vinisijusa i Benzeme: Real pobedio Levante

Jović je ovog puta ostao rezerva

• 0
Spain Soccer La Liga Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri Real Madrida pobedili su Levante sa 2:0 u meču petog kola španske Primere i nastavili niz koji ih održava na vrhu tabele.

Za Real se u strelce ponovo upisao Vinisijus Žunior koji je u prošlom meču na terenu zamenio Luku Jovića posle nepunog sata igre.

Ovog puta je Brazilac startovao u formaciji sa tri izraženo ofanzivna igrača umesto sa dvojicom i Vinisijus je profitirao već u 16. minutu.

On je u visini penala, samo iskosa dobio loptu posle kornera i gužve u šesnaestercu i pošto je bio sam, mogao je da se namesti i nacilja malu mrežu gola Levantea za 1:0.

Real je na 2:0 povisio u petom minutu sudijske nadoknade drugog poluvremena. Pogodak je postigao Karim Benzema.

Francuz je dobio loptu u kontri posle napada Levantea, ubacio je u petu brzinu, istrčao pola terena i potvrdio pobedu.

Real posle četiri odigrana meča ima 10 bodova i nalazi se na čelu tabele, dok je Levante blizu začelja, na 18. mestu sa tri osvojena boda.

U ostalim mečevima dana, Kadiz i Granada su odigrali nerešeno 1:1, Alaves je slavio protiv Atletik Bilbaa 1:0, a Osasuna je pobedila Seltu iz Viga 2:0. Poslednji meč nedeljnog programa igraju Barselona i Sevilja od 21 sat.