Osramoćeni Ševčenko popio "sedmicu" u Parizu, Turci šokirali Nemce u 94, Hrvati šamarali Švajcarce

Veličanstvena pobeda prvaka sveta obeležila je veče prijateljskih u Evropi

• 4
Utakmica Francuska Hrvatska, fudbal Foto: Tanjug/AP

Širom Evrope ove srede na programu su bile prijateljske utakmice, a dve najzanimljivije na papiru odigrane su u Lisabonu (Portugal - Španija) i u Sent Galenu (Švajcarska - Hrvatska).

U ovoj prvoj bilo je 0:0, pa osim prečke Renata Sančesa u drugom poluvremenu nema šta da se spominje preterano, dok su Hrvati posle preokreta pobedili Švajcarce sa 2:1 i prekinuli niz od dva vezana poraza.

Mario Gavranović je u 31. doveo domaćine u vođstvo, ali su Brekalo u 42. i Pašalić u 67. doneli trijumf Kockastima.

Nemačka je u Kelnu tri puta dolazila do prednosti protiv Turske, ali je na kraju odigrala nerešeno - 3:3 (1:0). Strelac trećeg pogotka za uporne "goste" bio je fudbaler koji nastupa baš u Nemačkoj Kenan Karaman u 94. minutu.

Italija je u Firenci demolirala Moldaviju sa čak 6:0, a drugi pogodak postigao je 33-godišnji napadač Sasuola Frančesko Kaputo, koji je debitovao za "Azure" večeras u 33. godini. Pored njega, zablistao je i Stefan El Šaravi, koji je postigao dva gola.

Meksiko je u zanimljivom meču u Amsterdamu pobedio Holandiju golom Raula Himeneza iz penala u 60. minutu, dok je Poljska u Gdanjsku pregazila Finsku sa čak 5:1 u meču u kojem je het-trik postigao veteran iz VBA Kasmil Grosicki.

Ubedljivo najlepši utisak ove večeri ostavila je Francuska koja je na "Sen Deniju" ponizila i osramotila Ukrajinu pobedom od čak 7:1!

Iako je Didije Dešan promešao ekipu i ostavio na klupi Grizmana, Pogbu, Embapea i još neke, svetski šampion nije imao milosti, a prednost od 4:0 na poluvremenu nagovestila je u kom smeru ide utakmica. Andrej Ševčenko je u drugom poluvremenu doživeo najveću sramotu otkako je seo na klupu Ukrajine.