≫

Embape sa dva gola poslao PSŽ na vrh tabele: Rafinja imao sreće što nije završio u bolnici

Fudbaleri Pari Sen Žermena pobedili su Nim sa 4:0 u meču sedmog kola francuske Lige 1

• 0
Kylian Mbappe , Kilijan Embape Foto: Tanjug/AP

PSŽ je slavio golovima Kilijana Embapea, Alesandra Florencija i Pabla Sarabije i upisao svoj peti trijumf iz sedam mečeva.

Embape je prvi gol za "Svece" postigao u 32. minutu kada mu je asistirao Rafinja.

On je iz pozadine poslao pas po zemlji, Embape je izbegao ofsajd zamku, onda je obišao golmana i plasirao loptu u mrežu.

Prethodno je Loik Landr u 12. minutu brutalno startovao upravo na asistentu Rafinji i kramponima ga udario u butinu.

Zaradio je crveni karton, pa je Nim veći deo meča odigrao sa desetoricom. U poslednjih dvadesetak minuta je igrač manje došao do izražaja.

PSŽ je na 2:0 povisio u 77. minutu. Kada je Sarabija šutirao, a Florenci glavom samo overio pogodak sa manje od metra od gola.

Šest minuta kasnije bilo je 3:0, u jednoj od kontri Pari Sen Žermena. Ponovo je Embape dobio loptu po zemlji i kroz odbranu i još jednom je na levoj strani izbegao ofsajd zamku.

Sarabija je poslao pravovremen pas iz sredine, Embape je bio neumoljiv i PSŽ je u 88. minutu pogotkom Sarabije sa petnaestak metara samo potvrdio trijumf.

Posle sedam odigranih kola, PSŽ je na prvom mestu sa 15 bodova, koliko ima i drugoplasirani Ren, dok je Nim na 13. mestu sa osam bodova.