Posle šest primljenih, Junajted dao četiri, dva u nadoknadi vremena!

ubedljiva pobeda ne slika pravi odnos snaga na terenu

• 1
mančester junajted Foto: Tanjug/Ap

Mančester junajted vratio se na pobednički kolosek, i to "na mišiće", jer je do trijumfa nad Njukaslom, na kraju ubedljivog, stigao tek golovima u nadoknadi vremena meča - 1:4!

Tri gola gostiju "pala" su od 86. minuta, pogađali su Fernandeš, Van Bisaka i Rašford, za totalni slom "Svraka" koje su bile u vođstvu još od 2. minuta - autogolom Šoa.

Egal je doneo silno kritikovani Megvajer, skinuo ogroman teret sa sebe makar na neko vreme, a Fernandeš je nedugo potom podbacio sa mesta odakle je obično nepogrešiv, sa penala.

Nije najbolje izveo kazneni udarac Portugalac u 58. minutu, zabrinuo je navijače Junajteda, koji teško da su u tom momentu, naročito kako se meč bližio kraju, bili ubeđeni u pobedu, a kamoli u ubedljiv trijumf.

bruno fernandes Foto: Tanjug/Ap

Laknulo im je u 86. minutu, a upravo je Fernandeš bio egzekutor i iskupio se za kiks sa "bele tačke", te otvorio svom timu vrata pobede...

Tim Stiva Brusa je morao da krene bezglavo u napad, što su "Đavoli" maksimalno iskoristili i sa dva gola, Van Bisakinim prvim za klub, i Rašfordovim, stavili tačku na, ipak, ubedljivo izdanje Junajteda, koji se tako, samo donekle, iskupio za blamažu iz prošlog kola i šest primljenih golova od Totenhema.

Gol Van Bisake definitivno je najefektniji momenat utakmice.

U narednom kolu Junajted igra protiv čelsija u gostima, a pre toga, takođe na strani, sa Pari Sen Žermenom u Ligi šampiona.

Everton – Liverpul 2:2

(Kin 19, Kalvert-Luin 81 – Mane 3, Salah 71)

Čelsi – Sautempton 3:3

(Verner 15,28, Haverc 59 – Ings 43, Adams 57, Vestegard 90+2)

Mančester siti – Arsenal 1:0