≫

Rezultat koji niko nije očekivao: Sosijedad pobedio Betis i zaseo na čelo Primere

Fudabaleri Real Sosijedada pobedili su Betis sa 3:0 u meču šestog kola Primere i popeli su se na čelo tabele

• 0

Betis je imao istu šansu da je ostvario pobedu jer je pred ovaj meč imao devet bodova. Ovako, ostao je na sedmom mestu, a Sosijedad je potvrdio trenutno najbolju formu u španskoj eliti.

Sosijedad je poveo u 43. minutu kada je strelac bio Portu. On je natrčao na centaršut Ojarzabala i uklizavanjem sa peterca produžio loptu u dalji ugao za 1:0.

U nastavku meča još dva gola gostiju na stadionu Benito Viljamarin. Prvo je Ojarzabal pogodio sa penala u 74. minutu.

Jedanaesterac je posle dobrog utrčavanja po levoj strani iznudio Aleksander Isak, a s leđa ga je oborio Mark Bartra.

Treći gol za Sosijedad postigao je Adnan Januzaj u 88. minutu. Sa levog krila mu je loptu produžio Isak, Januzaj je povukao napred i onda šutirao iskosa pod prečku za važan trijumf.