Prvi start i odmah gol! Pogledajte prvenac Umara Sadika u dresu Almerije

, Telegraf

Nekadašnji napadač Partizana se brzo prilagodio na Španiju

• 4

Nekadašnji napadač Partizana Umar Sadik postigao je prvenac u dresu Almerije.

Njegov pogodak iz 64. minuta nije bio dovoljan da se savlada ekipa Kartahene koja je odnela bod iz Andaluzije posle 90 minuta velike borbe (1:1), ali će svakako značiti Nigerijcu na planu samopouzdanja uoči nastavka sezone.

Za razliku od prethodnog kola kada je na debiju ušao s klupe kao rezerva, Sadik je ove večeri bio starter u redovima Almerije, a posle sjajne akcije i asistencije Portugalca Karvalja rutinski je matirao golmana Kartahene.

Pre tog pogotka za izjednačenje Sadik je imao još jednu fantastičnu šansu, ali mu je udarac glavom sa oko 6-7 metara čuvar mreže gostiju odbranio.

Defanzivac Nikola Maraš odigrao je svih 90 minuta za Almeriju na ovom meču, dok je Radosav Petrović zamnjen u 59. minutu.

Posle pet odigranih utakmica Almerija je 19. na tabeli sa četiri boda.