≫

Vord-Praus pokazao praćku "a la Miha": Dvaput iz slobodnjaka gađao isto mesto, golman bio nemoćan

Fudbaleri Sautemptona pobedili su Aston Vilu sa 4:3 u meču sedmog kola engleske Premijer lige

• 0
Britain Soccer Premier League Foto: Tanjug/AP

Tim sa Sent Merija bio je dominantan na gostovanju na Vila Parku u Birmingemu, pa je od početka do kraja meča diktirao tempo i rezultat.

Aston Vila je sva tri gola postigla u trenutku kada su stvari već bile rešene, a njena mreža napunjena.

Sautemptonu je prvi gol iz trećeg minuta poništen posle pregledanja VAR snimka, zbog ofsajda.

Međutim, ni na prvi regularan se nije dugo čekalo jer je Džejms Vord-Praus uposlio Vestergarda, a ovaj glavom pogodio za 1:0.

Na 2:0 povećao je sam Vord-Praus iz slobodnjaka u 33. minutu, da bi iz slične pozicije, samo bliže golu, u 45. minutu pokazao da ima "praćku" poput čuvene Mihajlovićeve.

Drugi gol u istu stranu i opet je golman Vile bio nemoćan. U takvim okolnostima se i otišlo na poluvreme da bi u nastavku Deni Ings dao lep pogodak sa distance.

Njegov felš je "ubio pauka" u 58. minutu, a Tajron Mings je samo četiri minuta kasnije smanjio na 4:1.

Džek Griliš mu je namestio loptu na glavu, a Mings je samo skrenuo ka mreži. Drugi gol Vile postigao je Oli Votkins, pridošlica iz Brentforda.

Votkins je sa penala pogodio za 4:2 u trećem minutu nadoknade i samo je ublažio poraz Aston Vile. To je dodatno učinio i Griliš lepim pogotkom u sedmom minutu nadoknade.

Prvi gol Vord-Pausa možete pogledati na ovom linku, a drugi, kojim je Džejms prestigao Meta Le Tisijea po broju pogodaka iz slobodnih udaraca (osam, najviše u istoriji Sautemptona), možete pogledati ovde.