≫

Najbizarnija utakmica ikada: Dali gol za 2:1, pa izgubili meč sa 3:0 jer je nestala struja

Neverovatne scene iz Rumunije...

• 1
Rumunija Foto: Screenshot/Digisport.ro

Neverovatna fudbalska priča nam stiže iz Rumunije i to sa krajnjeg istoka, iz grada Jaši, gde je u okviru tamošnjeg šampionata odigran meč između Polija i Vitorula koji će po svemu sudeći poprimiti status kontroverznog.

O čemu se radi? Domaćini su u 54. minutu postigli pogodak za vođstvo od 2:1, ali u trenutku dok je lopta ulazila u mrežu na stadionu je nestalo struje. Reflektori su zakazali, što je bio znak za glavnog sudiju da odmah prekine utakmicu i pošalje igrače oba tima u svlačionicu.

Ono što je još bizarnije je da će domaćini zbog ovog prekida izgubiti meč službenim rezultatom sa 3:0, iako su vodili sa 2:1 u trenutku prekida.

Trener Poli Jašija Danijel Panču izjavio je posle meča da je još na treningu u subotu bilo problema sa svetlom, ali da, pazite sada, nisu smatrali da je potrebno da o tome obaveste klub.

Utakmica je, inače, kasnila čak 50 minuta zbog problema sa reflektorima tokom zagrevanja.