Viljareal "zakucao" Valjadolid za dno Primere i prišao Realu i Sosijedadu

Fudbaleri Viljareala pobedili su Valjadolid u meču osmog kola španske Primere sa 2:0

• 0

"Žuta podmornica" je meč rešila u prvom poluvremenu kada su pogađali Čukvueze i Tores, a u drugom poluvremenu je Viljarealu poništen gol koji je razliku mogao dodatno da uveća.

Samjuel Čukvueze je bio samo egzekutor akcije koju je na sredini terena pokrenuo Alfonso Pedrasa u 21. minutu meča.

On je presekao napad Valjadolida i krenuo u kontru po levom krilu, pa je odložio loptu na "tacni" u središtu kaznenog prostora za Čukvuezea koji nije imao težak zadatak da pogodi mrežu.

Šesnaest minuta kasnije, Pako Alkaser je glavom posle kornera asistirao Pau Fransisku Toresu za novi pogodak i 2:0.

U 64. minutu se u strelce upisao i Đerar Moreno. On je na centaršut iz dubine udarcem glavom zatresao mrežu, ali je bio u ofsajdu, a usput je napravio i faul tako da je gol posle pregledanja VAR snimka poništen.

Pobeda Viljareala do kraja nije dovedena u pitanje tako da ovaj klub sada ima 15 bodova na trećem mestu Primere, samo bod manje od drugoplasiranog Real Madrida i dva manje od prvoplasiranog Real Sosijedada.

Valjadolid je na suprotnom kraju tabele jer posle osam odigranih utakmica ima svega tri boda na poslednjem, 20. mestu tabele Primere.