Viljareal ubedljiv protiv Makabija: "Žuta podmornica" sa 4 gola potvrdila ko je najbolji u grupi

Fudbaleri Viljareala pobedili su Makabi iz Tel Aviva sa 4:0 u meču trećeg kola grupe I Lige Evrope

• 0
Spain Soccer Europa League Foto: Tanjug/AP

Viljareal je trijumfom potvrdio prvo mestu u grupi sa tri pobede nad Makbijem, Sivasporom i Karabagom.

Meč je bio specifičan od samog starta jer je kasnio sat i deset minuta zbog loših vremenskih uslova u Španiji.

Kada je počeo od starta je krenuo na "vodenicu" domaćina. "Žuta podmornica" je povela u četvrtom minutu pogotkom Karlosa Bake.

Iz kornera mu je asistirao Pareho, Baka je dobro skočio i pogodio glavom. Na isti način je duplirao prednost u 52. minutu.

Ovog puta je centaršut uputio Kubo, a Baka je glavom "lobovao" golmana gostiju za 2:0. Treći gol Viljareala je bio pravo malo remek delo.

Aleks Baenja je poslao domišljat pas u prostor za Kolumbijca, a Baka mu je petom vratio na 11 metara i čistu šansu koju je Baenja iskoristio i zakucao loptu u mrežu.

Pervis Estupinan je u 81. minutu lepo ispratio pas kroz odbranu od Đerara Morena i samo je spustio loptu u peterac, gde je akciju u tri poteza završio Fer Ninjo za konačnih 4:0.

Viljareal je ostao na čelu tabele, dok je Makabiju ovo prvi poraz u grupi, pa izraelski klub sa šest bodova zauzima drugo mesto.