≫

Ovo baš čudno zvuči, ali tako je: Totenhem je lider Premijer lige, kandidat je za titulu!

Murinjov tim slavio protiv WBA na gostovanju golom Harija Kejna u 88. minutu i preuzeo čelnu poziciju

• 5
FC Tottenham FC West Bromwich Albion Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri Totenhema su se opasno nameračili da ove sezone urade nešto veliko, i niko, baš niko, ne može da tvrdi da Murinjov tim nema adute za titulu. Tu je Bejl, tu je i Son, i iznad svih njih Hari Kejn čiji je gol dva minuta pre kraja meča protiv Bilićevog Vest Bromvič Albiona bio presudan za nova tri boda "Pevaca" i preuzimanje prvog mesta u Premijer ligi - 0:1!

Kejn je skratio muke gostima na "Hotornsu", krunisao veliku ofanzivu Totenhema u poslednjih destak minuta, i to baš onda kada je delovalo da će se domaći igrači odbraniti.

I u toj, ključnoj akciji, čini se, i mogli su bolje da odreaguju, pre svih golman Džonston, koji je bio neodlučan na "balon" centaršut Doeretija, što je vrhunski finišer kakav je Kejn znalački kaznio - sjajnim odrazom i pogotkom glavom!

Totenhemu sad svi gledaju u leđa na tabeli, "Pevci" imaju 17 bodova, bod više od Sautemptona, Liverpula i Lestera, uz meč više od Redsa i Lisica, no sve i da naredno kolo dočeka kao treći, ne menja to mnogo utisak o naletu Murinjovog tima koji će se i te kako pitati o poretku u vrhu tabele.

Vredi reći i to da je ovo Kejnu bio 150. gol u Premijer ligi.