Novi kiks Reala, Zidanu falilo baruta na "el Madrigalu": Ne može se bez Ramosa i Benzeme

Egal zidanovog tima na "Madrigalu" uz kontroverznu situaciju

• 4
đerard moreno Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri Real Madrida i Viljareala igrali su nerešeno 1:1 u meču 10. kola Primere, drugi put uzastopno "Kraljevski klub" nije upisao pobedu, pa je sada van tri tima na tabeli, uz čak dva meča više od Atletika sa kojim su bodovno poravnati.

Atletiko u toku večeri igra derbi sa Barselonom.

Zidan je na megdan sjajnom Viljarealu poveo tim bez nekolicine udarnih aduta. Nije bilo povređenih Benzeme i Ramosa, kao ni Jovića zbog virusa, pa je Marijano Dijaz zauzeo mesto u navali, kao i povratnik Eden Azar.

I upravo je Mariano Dijaz, već u 2. minutu, pogodio za vođstvo gostiju - ali posle sporne situacije koja je prethodila pogotku, što je i signalizirao pomoćnik (igrač kome je uućena lopta je bio u ofsajdu, ali lopta nije došla do njega). Međutim, glavni sudija nije uvažio sugestiju pomoćnika, akcija je nastavljena, Karvahal je centrirao u kazneni prostor odakle je Dijaz glavom pogodio mrežu.

Uzalud su bila negodovanja igrača Viljareala, glavni arbitar nije ni zvao VAR da prekontroliše situaciju, bunili su se domaći koji su, baš zbog signalizacije mahača zbunjeno posustali u pomenutoj akciji, što su iskoristili igrači Reala da povedu.

Ipak,  gosti nisu izdržali, ezultaska ravnoteža je vraćena u drugom poluvremenu.

Real nije imao napadačku moć da pogodi još jednom i potvrdi trijumf, u međuvremenu je Emeri sa klupe uveo "svežu krv", brzonoge Čukvuezea i Pervisa, i upravo je Nigerijac iznudio penal iz kog je Moreno poravnao rezultat u 76. minutu.