≫

Hvala Brunu i VAR-u: Junajted iz ponovljenog penala do prve pobede na Old Trafordu u sezoni

VBA jedva savladan na "Teatru snova"

• 4
Manchester United FC Chelsea, Mančester Junajted FK Čelsi Foto: Tanjug/AP

Teže nego što se to očekivalo Mančester junajted je stigao do četvrte pobede u Premijer ligi (prve na Old Trafordu ove sezone) i to protiv VBA, jedne od najlošijih ekipa u Premijer ligi - 1:0 (0:0).

Utakmicu je odlučio najbolji fudbaler ovog tima Bruno Fernandeš koji je realizovao najstrožu kaznu u 56. minutu iz drugog pokušaja.

Penalu je prethodilo igranje rukom fudbalera gostiju Bartlija, a nakon što je Sem Džonston odbranio prvi šut Fernandeša, glavni artbitar je odlučio da ponovi penal jer je golman VBA ranije izašao sa gol-linije što nije po pravilima.

Zanimljiv meč odigran je na "Old Trafordu", a gosti su lako mogli i do boda.

Njima je početkom drugog dela dosuđen, pa oduzet penal na intervenciju iz VAR sobe posle starta Bruna na igraču VBA, a sjajna odbrana De Hee nogom i prečka posle šuta Kaluma Robinsona bile su pokazatelj da gosti nemaju ni sreće.

Junajted s druge strane nije oduševio, ali je upisao novu pobedu, prvu na svom terenu u ovoj sezoni.

Nemanja Matić odigrao je čitav meč za domaćine, dok je na drugoj strani Brnaislav Ivanović zamenjen u 79. minutu.