≫

"Bela tačka" strave i užasa za Fulam: Treći promašeni penal u nizu, Mitrović kasno dignut sa klupe

Posle Mitrovića i Lukmana, i Kavaljero promašio udarac sa 11 metara, Everton odneo bodove iz Londona - 3:2

• 5
ivan kavaljero Foto: Tanjug/Ap

Fulamova sezona strave se nastavlja, sad je čak tim Skota Parkera ušao u fazu da ni iz penala ne ume da pogodi gol - ne koristi već treći jedanaesterac zaredom!

Everton je savladao "Kotadžerse" 3:2 kao gost, do poluvremena je dao sve golove, a onda i strepeo, međutim kada protiv sebe imate tim u kojem igrači ne umeju (i ne smeju) da pogode iz idealne šanse kakav je penal, onda su vam šanse da pobedite idealne.

Pogledajte kako je Portugalac Ivan Kavaljero izveo udarac sa "bele tačke" pri rezultatu 1:3...

Pre njega, "mašili" su Mitrović i Lukman, naš napadač je u međuvremenu promašio i protiv Škota u penal seriji, te ga je Parker zbog poljuljanog samopouzdanja iskoristio tek kao rezervu u meču sa Evertonom.

Kako je krenulo po Fulam u nedelju popodne, epilog meča je lako mogao da se nasluti.

Gosti su poveli već u 41. sekundi, bio je to ujedno najbrži gol ove sezone i verovatno najlošija defanzivna reakcija nekog tima koja se može videti u toj fazi utakmice. Rišarlison se ušetao u kazneni prostor, odigrao do Kalverta-Luina, a ovaj sa tri metra spakovao loptu u mrežu.

kalvert-luin Foto: Tanjug/Ap

Do kraja poluvremena još dva gola postigli su gosti iz Liverpula, igrali su po taktu Džejmsa Rodrigeza, koji je sjajno razigravao saigrače, a ovi materijalizovali sve šanse. Kalvert-Luin je postigao još jedan gol, a između njegovih pogodaka, mrežu "Kotadžersa" pogodio je i Dukure. Dinje je obojici bio asistent.

U međuvremenu je Rid pogodio za 1:1, ali jeodbrana Fulama jednostavno toliko loša da je samo pitanje vremena dokle može održati pozitivan rezultat.

Parker je u nastavku psoegao za dve napadačke izmene, uveo je Loftusa-Čika i Mitrovića, i to mu se pokazalo kao potez utakmice. Loftus-Čik je bio izuzetno produktivan po ulasku na teren. Najpre je iznudio penal, koji je, rekosmo, promašio Kavaljero, da bi nedugo potom pogodio za 2:3, dao nadu Fulamu.

Iako je domaći tim do kraja imao više vremena loptu u psoedu, napadao, pritiskao, nova promena rezultata se nije desila. Neubedljivi Everton, koji gotovo da nije iskreirao šansu u nastavku, tako je došao do bodova, ali Anćeloti ima o čemu da brine pred nadolazeće, daleko veće izazove.