• 3

Dve stative i zicer u jednom napadu: Firminu 10 milimetara falilo za gol

Ipak, Brazilac je psole promašaja u 77. minutu uspeo 10 minuta kasnije da zatrese mrežu

• 3

Iako je Liverpul slavio protiv Lestera sa 3:0, a Roberto Firmino postigao gol za konačan rezultat, u Engleskoj se više priča o promašaju koji je Brazilac zabeležio u 77. minutu meča.

Pogodio je Firmino najpre stativu iz izgldne situacije, zatim mu je 10 milimetara falilo da lopta završi u praznoj mreži, da bi Redsi u nastavku napada još jednom pogodili okvir gola - a Firmino promašio.

Ipak, vratilo mu se sve u finišu meča kada je odlično skočio posle kornera Milnera i pogodio za konačnih 3:0 i povratak Redsa na prvo mesto Premijer lige. Doduše, na deobu istog sa Totenhemom.