• 0

Žiru pokrenuo preokret Čelsija posle sramnog poteza Vernera: Plavci se pobedom popeli na vrh tabele

Lids nije uspeo da kazni Vernerovu sebičnost iz prvog poluvremena

• 0

Fudbaleri Čelsija pobedili su Lids junajted sa 3:1 u meču 11. kola engleske Premijer lige.

Čelsi je do šeste pobede i čeka Premijer lige, došao preokretom, jer je Lids rano poveo pogotkom Patrika Bamforda.

Kalvin Filips je poslao loptu napred sa levog boka i nju je, između dvojice igrača Čelsija, Bamford prihvatio na 16 metara.

Istrčao je golman domaćih na Stamford Bridžu, Eduard Mendi i probao da preseče akciju, ali ga je Bamford obišao i sproveo loptu u mrežu.

Međutim, "vatrena moć" koju Lids nesumnjivo poseduje u navali, kompenzovana je slabostima u odbrani i to je cele sezone rak rana timu Marsela Bijelse.

Već u devetom minutu Čelsi je mogao da izjednači, da Timo Verner sa pola metra nije promašio zicer i pritom skinuo čist gol saigraču Olivijeu Žiruu.

Francuz je u 27. minutu ipak uspeo da se upiše u strelce posle prodora Risa Džejmsa sa desne strane i centaršuta za Žirua koji je uklizao i pogodio bliži ugao za 1:1.

Treći gol se čekao do 61. minuta kada je Kurt Zuma bio najviši u skoku posle kornera i centaršuta Mejsona Maunta. Čelsi je u finišu samo overio pobedu golom Kristijana Pulišića koji se u strelce upisao u 93. minutu.

Pulišić je uklizao u petercu i postigao gol posle asistencije Vernera, koji je dobro istrčao i loptu dobijenu u prostor, prosledio pred gol rivala.

Čelsi je ovom pobedom privremeno dospeo na prvo mesto Premijer lige sa 22 boda, pošto Liverpul i Totenhem imaju po bod manje, ali i utakmicu manje od "Plavaca".