Bajern naleteo na "čelik", Levandovski ga spasio: Hrabri Union slavi istorijski remi protiv Bavaraca

Drugi vezani kiks šampiona Nemačke u Bundesligi

• 0
Levandovski, Bajern Foto: Printscreen/Streamja

Drugu nedelju zaredom, a treći put u poslednje četiri prvenstvene utakmice, Bajern nije uspeo da slavi u Bundesligi.

Union je u Berlinu sapleo šampiona Nemačke (1:1), koji je ipak uspeo da zadrži lidersku poziciju u odnosu na Lajpcig zbog bolje gol-razlike.

Da Robert Levandovski nije bio spretan posle sjajnog prodora Komana Kingslija u 67. minutu i poravnao razultat, Red Bulov klub bi verovatno već ove subote preuzeo lidersku poziciju.

Bajern je loše otvorio meč i olako dozvolio "Čeličnima" da povede.

U odsustvu Maksa Kruzea, iskusni Kristofer Trimel se vratio izvođenju prekida, a sjajan centaršut iz kornera u 4. minutu, Griša Premel je pretvorio u vođstvo Uniona.

Mogao je domaćin lako da duplira prednost u prvom delu, ali je Nigerijac Anođivi propustio sjajnu šansu u 22. minutu.

Bajern je, očekivano, zaigrao bolje posle bukvice Hansija Flika na poluvremenu, a posle izjednačenja Levandovskog, Bavarci su krenuli napred po pobedu.

Napadali su i napadali, ali je u 90. minutu Andreas Lute volšebno odbranio pokušaj Liroja Sanea i tako doneo Unionu prvi bod u istoriji protiv Bajerna.