Rajkovićev Rems u zoni ispadanja: Srbin odbranio penal, primio golčinu sa 30 metara

Teški vremenski uslovi nisu išli na ruku našem čuvaru mreže

• 4
predrag rajković Foto: printscreen

Ekipa Bresta pobedila je Rems 2:1 u meču 14. kola francuskog prvenstva, i gurnula gostujući tim u "zonu ispadanja".

Na golu Bresta standardno dobar je bio reprezentativni čuvar mreže Srbije Predrag Rajković, odbranio je čak i penal na 1:0 za Brest, omogućio svom timu da kasnije ima daleko bolju poziciju, ali je na kraju sve bilo uzalud - gosti su odneli pobedu.

Rajković je kapitulirao prvi put u 30. minutu, efektno ga je savladao Onorat, razornim udarcem sa skoro 30 metara, da bi samo nekoliko minuta kasnije naš golman vrhunski intervemnisao kod penala Munijea.

Pogledajte i gol koji je Rajković primio pre odbranjenog penala, za 1:0 u korist Bresta - fantastičan gol Onorata.

U drugom poluvremenu, Rems je uspeo da dođe do egala, Zeneli je bio strelac, za nadu u povoljan epilog meča po goste, međutim, niej izdržala odbrana Remsa do kraja.

U 77. minutu, igrač koji je promašio penal, Munije, ovog puta je bio prisebniji, istina nije mu bilo teško da spakuje loptu u mrežu pošto je Rajković odbranio prvi udarac, nažalost nije uspeo da iskontroliše loptu, i ona je završila kod Munijea u nogama...