≫

Volfsburg lako rešio prolaz u osminu finala Kupa, Kalajdžić poveo Štutgart dalje, ispao bundesligaš

Sve je već bilo rešeno u prvom poluvremenu za "vukove"

• 0
Volfsburg-Fortuna Dizeldorf Foto: AP/Tanjug

Fudbaleri Volfsburga obezbedili su plasman u osminu finala Kupa Nemačke pošto su sa 4:0 na svom terenu savladali Sandhauzen.

Sve je već bilo rešeno u prvom poluvremenu, tačnije, Volfsburg je tri gola postigao u roku od 14 minuta. Prvo je Gerhart pogodio u 27. minutu, dva minuta kasnije Veghorst je bio precizan, a Žoao Viktor defnitivno šalje domaćina u narednu rundu takmičenja.

Veghorst u prvom minutu nadoknade samo dodaje so na ranu protivniku koji je pokušao da se vrati igru ofanzivnom igrom, ali biva samo još gore kažnjen za to.

Saša Kalajdžić, momak sa ovih prostora, odveo je Štutgart dalje golom u 15. minutu protiv Frajburga, dok je Verder sa tri komada savladao Hanover na gostovanju (0:3).

Esen je takođe uspeo da se plasira dalje pošto je u goleadi (3:2) bio bolji od Dizeldorfa.

Bohum je nakon penala uspeo da izbaci prvoligaša Majnca što je najveće iznenađenje ovog dana u Kupu, a posle jedanaesteraca dalje je prošao i Regensburg koji je izbacio Ven.