Leverkuzen "neće" da prestigne Bajern: Uzalud magija "štiklom", Kostić "okrenuo" Dragovića

, Telegraf

Razočaravajući ishod po "Aspirindžije"

• 0

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena poraženi su drugi put zaredom, pa su tako propustili još jednu priliku da preuzemu čelnu poziciju u Bundesligi od Bajerna.

U subotu ih je porazio Ajntraht u Frankfurtu rezultatom 2:1, i to posle preokreta.

Delovalo je da će "Aspirindžije", za koje je od starta igrao Aleksandar Dragović, uspeti da dođu do pozitivnog rezultata, jer su lepo otvorili utakmicu - atraktivnim golom u 10. minutu.

Bila je to prava majstorija u režiji Nadiema Amirija, koji se genijalno snašao pošto mu je lopta pobegla u prilici ispred gola. Odragovao je Amiri onda kako je malo ko očekivao, radila je "štikla", koaj je iznenadila golmana Ajntrahta, prevarila ga, otud nije stigao da reaguje i spreči da lopta završi u mreži.

Pogledajte ovaj svakako najatraktivniji trenutak meča.

Na drugoj strani, u postavi ekipe iz Frankfurta, od starta je igrao srpski reprezentativac Filip Kostić, koji ovog puta nije konkretno doprineo golom i asistencijom, ali ima Ajntraht još jakih aduta i napadačkog potencijala.

Jedan od njih je Amin Junes, koji je u 22. minutu, pošto je dobio savršen paz kroz sredinu, poravnao na 1:1, mirno u završnici akcije.

Potpuni preokret viđen je u 55. minutu, strelac je bio igrač Bajera Edmund Tabsoba, ali, na njegovužalost, pogodio je pogrešnu mrežu, za 1:1 i tada već vrlo tešku situaciju po goste.

Ispostavilo se da je to bio i konačan rezultat meča, posle kojeg je Ajntraht upisao drugu uzastopnu pobedu, a Bajer drugi uzastopni poraz.

Valja reći i to da je Ajntrahtova pobeda bila jedina za domaćine u pet mečeva 14. kola odigranih u subotu.