≫

Atletiko Madrid ispao iz Kupa kralja od trećeligaša, Šaponjić sa terena gledao blamažu!

• 1
FK Atletiko Madrid, Lokomotiva Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri Atletiko Madrida obrukali su se u meču za prolaz u šesnaestinu Kupa kralja pošto su poraženi od nižerazredne Kornelje sa 1:0, a na terenu su imali više od pola prvotimaca!

Bruku su sa terena morali da posmatraju Žoao Feliks, Himenez, Renan Lodi, Korea, Saul i ostali, a Kornelja se hrabro borila od prvog do poslednjeg minuta ne prezajući to što su naspram sebe imali tim koji žari i pali Primerom.

Već u sedmom minutu su postigli pogodak i tako stavili dodatni teg na vrat "jorgandžija". Držao je loptu gost, kao što je i prirodno, ali nije uspevao da poravna rezultat.

Da stvar bude još gora, mladi Rikard Sančez je u 52. minutu zaradio žuti, a onda i još jedan samo 11 minuta kasnije, tako da je Atletiko pola sata igrao sa igračem manje. Ivan Šaponjić je dobio priliku dva minuta nakon isključenja saigrača, ali ni on nije uspeo da promeni situaciju, tako da se došlo pred svršen čin - Atletiko je doživeo blamažu u Kupu.

Fudbaleri Betisa plasirali su se u šesnaestinu finala Kupa kralja pošto su u gostima savladali Mutilveru sa 3:1. Svi su, manje-više, uspešno obavili svoje zadatke osim Las Palmasa koji je poražen od nižerazrednog Navalcarnera minimalcem (1:0).

Betis je primio gol već u petom minutu od Mutilvere, ali su pri kraju prvog poluvremena Miranda i Emerson u razmaku od dva minuta doneli preokret. Huanmi je u drugom delu igre povisio na nedostižnih 3:1.

Las Palmas nije mogao nikako da slomi otpor dosta slabije rangiranog protivnika koji je čak imao i veći posed lopte u drugom poluvremenu. Nagrada je stigla u 90. minutu kada su poveli, savladali goste i prošli u narednu fazu takmičenja.