≫

Blekijevo pomračenje svesti: Srbin isključen u Torinu zbog udaranja protivnika u glavu!

Nije mogao da se suzdrži posle duela s napadačem domaćih

• 13

Reprezentativac Srbije Nikola Milenković isključen je u Torinu na utakmici Fiorentine protiv Bikova (1:1) u 72. minutu zbog udaranja protivnika u glavu.

Kao što mu nadimak sam kaže, "Bleki" je imao pomračenje svesti, pa je posle duela nasrnuo na napadača Torina Andreu Belotija, koji je pao na zemlju kao pokošen.

Glavni sudija Di Belo nije imao izbora i odmah je pokazao direktan crveni karton Srbinu dok je Italijan dobio samo žuti.

Bilo je to kod vođstva Fiorentine od 1:0 i to sa igračem manje nakon što je pre Milenkovića isključen i njegov saigrač Kastrovili u 61. minutu.

Ipak, gosti su brojčano oslabljeni stigli do prednosti, a strelac je bio iskusni Frank Riberi u 67. minutu.

Torino je do kraja međutim iskoristio prednost od dva igrača više i preko Belotija u 89. stigao do izjednačenja i jednog boda.

Inače, pored Milenkovića, Dušan Vlahović je na ovom meču nastupao za Fiorentinu do 84. minuta (poništen mu gol u prvom poluvremenu) kada je zamenjen, dok je na drugoj strani Saša Lukić igrao do 76. minuta nakon čega je ustupio mesto Baseliju.

Torino sa samo dve pobede iz 20 utakmica i dalje ostaje u opasnoj zoni na 17. mestu, dok se Fiorentina stabilizuje u sredini tabele.