Siti "gazi", vezao je i 13. uzastopnu pobedu, imao je jači trening na "Turf Muru"

"Građani" lako savladali Barnli 2:0

• 2
Burnley ,Manchester City Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri Mančester sitija uhvatili su zalet i deluju zaista moćno u odnosu na konkurenciju u Premijer ligi, povratili su prvu poziciju, još jednom više nego sigurnom pobedom. Gvardiolin tim kao gost je savladao Barnli 2:0 golovima Gabriela Žesusa u 3. minutu i Rahima Sterlinga u 38. uz punu kontrolu meča tokom svih 90 minuta.

Bial je ovo 13. uzastopna pobeda Mančester sitija, odnosno osma vezana u Premijer ligi.

"Građani" su bili dominantni, jaki u posedu lopte, i već u povoju meča to su krunisali preko Žesusa koji je bio u pravo vreme na pravom mestu posle udarca Bernarda Silva i odbrane Nika Puopa.

Brazilcu je ostao lagan posao posle intervencije golmana Barnlija, pa su gosti već u samom začetku utakmice stekli prednost.

Nastavak je doneo terensku inicijativu "Građana", nekoliko pokušaja da još jednim golom "ubiju" utakmicu, i dočekali su taj trenutak posle kombinacije Ilkaja Gindogana i Rahima Sterlinga, te egzekucije potonjeg, za sigurnih 2:0.

Barnli je bio "nokautiran", potpuno bespomoćan da odgovori na bilo koji način, o čemu govori podatak da je Dajšov tim imao tek dva pokušaja - van okvira gola.

Sve u svemu, još jedna autoritativna predstava Gvardiolinog tima, lidera Premijer lige sa tri boda više od prvog pratioca Junajteda.

U još jednom meču koji je odigran u isto vreme, Lester je savladao Fulam, takođe kao gost, i on sa 2:0, uz golove Ihenača i Džastina, te se tako revanširao "Kotadžersima" za poraz iz prvog dela sezone.

Za domaći tim sve vreme na terenu proveo je Aleksandar Mitrović.