≫

Sa Tuhelom je sve lakše: Čelsi opet bez primljenog gola, izborio je 1/4 finale FA Kupa

Sjajan niz Plavaca od dolaska nemačkog trenera

• 0
abraham i tuhel Foto: Tanjug/Ap

Fudbaleri Čelsija igraju kao preporođeni od dolaska nemačkog trenera Tomasa Tuhela na klupu "Plavaca". Osim što napreduju u šampionatu, plasirali su se i u četvrtfinale FA Kupa pobedom nad Barnslijem u gostima rezultataom 1:0.

Bio je ovo još jedan meč Čelsija pod Tuhelom bez primljenog gola, četvrti od pet koliko je na klupi tima, a jedan jedini londonski sastav primio je u prethonom meču protiv Šefilda, u okviru Premijer lige.

Sve u svemu, Čelsijeva igra pod Lampardom i pod Tuhelom su "nebo i zemlja", "Plavci" deluju daleko ozbiljnije, kompaktnije i uigranije, pa u nastavku valja očekivati samo još bolje rezultate Abramovičevog čeda.

Inače, jedini gol za pobedu u Barnsliju postigao je Abraham u 64. minutu.

Vredi pomenuti i to da su do pobede gosti stigli u izmenjenom sastavu, nije bilo nekolicine udarnih Tuhelovih aduta, ali je uprkos tome upisana važna pobeda za nastavak borbe za trofej u najstarijem takmičenju na svetu.

Fudbaleri Sautemptona takođe su se plasirali u četvrtfinale engleskog FA Kupa, nakon što su u gostima pobedili Vulverhempton sa 2:0. Golove za Sautempton su postigli Deni Ings u 49. i Stjuart Armstrong u 90. minutu.

Četvrtfinalni parovi će biti određeni večeras, posle poslednjeg meča, a utakmice će se igrati 20. marta

Everton – Totenhem 5:4 (4:4), produžeci

U FA Kupu sve do kraja se igra samo jedna utakmica. Osvajač FA kupa igraće u grupama Lige Evrope.