Tadić servirao preokret Ajaksa u Lilu, Gatuzu potpisan otkaz u Španiji, Rendžers iz keca u dvojku

Dosta uzbuđenja i na mečevima Lige Evrope od 21 sat...

• 2
Dušan Tadić Foto: Printscreen/Streamja

Ništa manje zanimljivi nisu bili ni mečevi Lige Evrope odigrani u terminu od 21 sat. Ajaks je na krilima Dušana Tadića stigao do preokreta i trijumfa u Lilu od 2:1 golovima u poslednjih tri minuta.

Francuski tim je poveo preko Timotija Vee u 72. minutu, ali je srpski reprezentativac pokrenuo preokret u 87. minutu pogotkom sa bele tačke.

Istina, možda je Ajaks prelako dobio najstrožu kaznu, ali je Tadić majstorski izveo udarac sa bele tačke.

Pobedu gostima iz Amsterdama doneo je talentovani Brajan Brobi u 89. minutu na pas Dejvija Klasena.

Đenaro Gatuzo je možda večeras i poslednji put sedeo na klupi Napolija. Loši rezultati nastavljaju da se gomilaju, a krizu na San Paolu produbiće poraz u Granadi od 2:0.

Janhel Erera i Brazilac Kenedi koji su u Granadi na pozajmici iz Mančester Sitija, odnosno iz Čelsija, postigli su golove za španski tim koji ima solidnu zalihu pred revanš sledećeg četvrtka.

Jedan od derbija ove runde jbio je duel Benfike i Arsenala koji je okončan remijem (1:1).

I na ovoj utakmici su oba gola pala u razmaku od samo dva minuta. Najpre je Pici iz penala doveo Orlove u vođstvo, da bi talentovani Bukajo Saka u 57. minutu postavio konačan rezultat.

Veliki preokret je napravio i Glazgov Rendžers. Tim Stivena Džerarda je gubio protiv belgijskog Antverpena sa 3:2, ali je sa penala došao do velike pobede od 3:4 u poslednjih sedam minuta igre.

Dosta čudan meč su odigrali i Molde i Hofenham, na kraju je bilo 3:3. Nemci su vodili sa 3:1, imali penal za 4:1, međutim Munes Dabur je promašio sa bele tačke, posle čega su Norvežani sa dva brza gola stigli do remija koji bi mogao veoma da im znači u revanšu u Nemačkoj.

Na još dve utakmice su slavili gosti i to Šahtjor protiv Makabi Tel Aviva sa 2:0, kao i Viljareal koji je identičnim rezultatom slavio u Salcburgu.