≫

Sudijski ekspert: Radnik oštećen za penal protiv Partizana na 0:0, za Zvezdu u Subotici nije bio!

Sporan je i faul kod prvog gola crno-belih koji su takođe morali da dobiju penal u 73. minutu

• 23
FK Radnik Surdulica Printskrin: Arena Sport/Telegraf

Ovo 23. kolo Superlige Srbije koje je iza nas, donelo je veliki broj spornih situacija što se tiče sudijskih odluka!

Upravo o njima, u studiju TV Arena Sport, govorio je sudijski ekspert Zdravko Jokić koji je analizu otvorio utakmicom između Partizana i Radnika koja je odigrana u subotu (3:0). Prema njegovim rečima, Surduličani su oštečeni za penal pri rezultatu 0:0, dok je Dragan Čolović trebalo da svira kazneni udarac i za crno-bele pri rezultatu 3:0.

- Ovde treba da se dosudi penal, jer je igrač od prvog momenta držan i usporen je. Nije stigao loptu, bila mu je u prostoru, ali je on bio onemogućen u tome - osvrnuo se Jokić na situaciju iz prvog poluvremena, kada je jedan od igrača Partizana držao Makarića rukama.

Što se tiče faula pre gola Partizana za 1:0, Jokić je rekao:

- Po meni je ovo dosta blago, ali zavisi od kriterijuma sudija. Ali interesantno je da ovde dosuđuje, a tamo gde je ruka bila jača ranije, to nije dosudio.

Zatim je analiziran i potencijalni faul gostiju u 73. minutu, kada je Miljković dobio udarac od jednog igrača Radnika.

- Sudija je morao da dosudi kazneni udarac za Partizan, imao je odličan položaj i vidi se da je igrač Radnika prvo udario nogu pa tek onda loptu.

Jokić je potom istakao i da penal za Vojvodinu protiv Mladosti u nadokandi vremena nije bio (doduše, nije ni sviran), te se zatim okrenuo na sporne situacije sa meča Spartak - Crvena zvezda.

Tačnije, na penal koji su crveno-beli tražili u 8. minutu, posle kornera Veljka Nikolića i šuta Njegoša Petrovića.

- Ruka je u prirodnom položaju i sve je u redu. Nema penala!