• 0

Majstorija De Jonga, Sevilja prošetala kroz Pamplonu i prestigla Barselonu

Andalužani na dobrom putu da obezbede Ligu šampiona

• 0

Fudbaleri Sevilje pobedili su na gostujućem terenu Osasunu sa 2:0 u utakmici 24. kola španske Primere.

Ekipa iz Andaluzije je povela u 19. minutu golom Dijega Karlosa, a konačan rezultat postavio je lepim pogotkom Holanđanin Luk de Jong u 49. minutu.

U redovima gostiju je od 87. minuta na terenu bio srpski reprezntativac Nemanja Gudelj, dok je kod domaćina od 65. zaigrao Darko Brašanac.

Sevilja je nastavila dobar niz i posle 15. pobede treća je na tabeli sa 48 bodova, četiri boda manje, ali i utakmicom manje od drugoplasiranog Reala iz Madrida. Pride je preskočila očajnu Barselonu.

Osasuna je odigrala 24 utakmice, a posle 11. poraza zauzima 13. mesto na tabeli sa 25 bodova.