≫

Dinamo Zagreb ide u osminu finala LE, Lester nije mogao preko Slavije, Junajted i srećna nula

Veliki uspeh Zagrepčana i još veći šok za Lester - dobili smo svih 16 putnika za osminu finala Lige Evrope

• 14
Dinamo Zagreb

Fudbaleri Dinama iz Zagreba napravili su veliki uspeh, sigurno i najveći u okvirima Balkana, pošto su još jednom savladali Krasnodar, ovoga puta u glavnom gradu Hrvatske sa 1:0, i plasirali se u osminu finala Lige Evrope.

Sada su sve karte za osminu finala razdeljene, a one su otišle u ruke - Ajaksa, Arsenala, Moldea, Granade, Rendžersa, Šahtjora, Viljareala, Milana, Rome, Jang Bojsa, Dinamo Kijeva i Zagreba, Slavije iz Praga, Mančester junajteda, Olimpijakosa i nešto ranije Totenhema.

Dinamo iz Zagreba je nastavio da briljira u drugom po jačini evropskom takmičenju i nakon izvrsnog prolaza kroz grupu, savladali su Krasnodar u oba susreta.

Videla se velika borba u glavnom gradu Hrvatske, ali gol Oršića u 31. minutu je sasekao ruskog predstavnika koji je došao sa minusom od 2:3 iz prvog duela, tako da je veliki put bio pred njim - koji nije imao snage da prođe.

Lester

Pozitivno iznenađenje od Zagrepčana, ali krajnje negativno od Lestera koji je imao otvorenu situaciju posle 0:0 da izbaci Slaviju Prag na svom terenu, a umesto toga je zaradio eliminaciju porazom od 2:0.

Da li je Česima trebalo povoda za to iznenađenje? Jeste. Upravo je Povod u 49. minutu postigao tako željen gol za praški tim i tada je već krenula panika za "lisice". Nije domaćin imao ništa više od igre, a za to je kažnjen još jednom u 79. minutu za veliko slavlje Slavije.

Roma je na svom terenu sa pobedom od 3:1 samo potvrdila pad Brage. Dobila je "vučica" i u prvom duelu sa 2:0, a već je nakon prvog poluvremena imala vođstvo nakon gola Edina Džeka.

Promašen penal Pelerginija u 72. minutu je popravio Perez tri minuta kasnije dupliravši prednost. Portugalci su morali da čekaju autogol Kristantea, jer nisu imali baš šta da traže na Olimpiku, a Majoral je u nadoknadi samo utvrdio prolaz Rome.

Mančester junajted nije prikazao goleadu kao u prvom meču, ali je odigrao laganih 0:0 sa Real Sosijedadu na Old Trafordu i zaključio prolaz dalje. Promašio je Ojarzabal penal u prvom delu igre, možda i propustio da unese živosti, ali to je to bilo od španskog hita prvenstva. Nemanja Matić je odigrao svih 90 minuta za "đavole" i odradio je odličan posao na sredini terena.

Mančester junated i Real Sosijedad

PSV je jurio i čekao samo još jedan gol, ali ga nije dočekao protiv Olimpijakosa koji je poražen sa 2:1 u Ajndhovenu, ali je na pobedu od 4:2 iz Pireja zasnovao slavlje.

Dva gola Zahavija, u 23. i 44. minut, bila su pravi šok pokretač za domaćina, ali Koka je dva minuta pre kraja meča produžio zadatak PSV-a koji nije mogao biti rešen.

Klub Briž je posle 1:1 u Kijevu imao čistu situaciju i veliku prednost da reši dvomeč na svom terenu, a umesto toga, videli smo pobedu Dinama golom Bujalskija sedam minuta pre kraja okršaja, tako da je gost imao momenat koji je bio dovoljan za prolaz.

Veliko razočaranje ove noći bio je Bajer Leverkuzen koji je, umesto da ulepša sliku usled poraza od Jang Bojsa u prvom meču (4:3), oni su pretrpeli još jedan neuspeh, ovoga puta bez datog gola (2:0).

Oba gola su u Leverkuzenu pala u drugom poluvremenu i sada "lekarima" ostaje samo trka u Bundesligi.