• 0

Živ je Liverpul, umro nije: Redsi morali da čekaju najgori tim lige da bi pobedili

"Redsi" savladali Šefild kao gosti i prekinuli niz od četiri vezana poraza

• 0

"Živ" je Liverpul, umro nije - opet pobeđuje ekipa Jirgena Klopa. Doduše, trebalo je "Redsima" da im rival preko puta bude najgori tim lige pa da upišu trijumf, ali pobeda se piše, a ona je za aktuelnog prvaka sada bila potrebna ko davljeniku vazduh.

Na 20 godina od prvog Klopovog meča u karijeri kao trenera, njegov sadašnji tim je slavio 2:0 na "Bramal Lejnu" golovima koji su kao plod velike inicijative stigli u drugom poluvremenu.

Strelci su bili Kurtis Džons i Kin Brajan, čiji je autogol stigao kao posledica šuta Firmina posle sjajne solo akcije Brazilca.

Lako je moglo biti i 3:0, 4:0, i 5:0, za goste, ali se mnogo toga večeras pitao i golman Šefilda Eron Ramsdejl čije su bravure u prvih 45 minuta bile presudne da gosti već tada ne završe posao.

U nastavku, ipak, nije više mogao sve sam.

Prvi gol je primio nakon kiksa svojih defanzivaca koji su stali nakon što su pomislili da je Aleksander Arnold zakasnio da centrira loptu kod gol-aut linije, ali stigao je bek Liverpula na vreme, te tako omogućio Džonsu laganu egzekuciju.

Sve je bilo lakše po goste nakon prvog gola, Šefild je morao da se otvori i da igra, a kazna je stigla, rekosmo, kada je Firmino "zalomio" nekolicinu čuvara i onda tukao u defanzivca Šefilda, od kojeg se lopta odbila u mrežu.

Ipak, ono što će se jednako pamtiti sa ovog meča je i neverovatan promašaj Mohameda Salaha negde pred kraj meča - moguće je da mu je ovo bio i jedan od najvećih promašaja u karijeri.