LevanGOLski ispisao istoriju u Bremenu: Postao drugi najbolji strelac u istoriji nemačkog fudbala

Samo je veliki Gerd Miler još ispred njega...

• 1
Robert Lewandowski, Robert Levandovski Foto: Tanjug/AP

Jedan od najboljih napadača današnjice Robert Levandovski nastavio je teror u Bundesligi.

Novim pogotkom (32. u prvenstvu, 38 u svim takmičenjima) Poljak je u 67. minutu overio trijumf Bajerna nad Verderom u Bremenu od 3:1, ali se i približio velikom Gerdu Mileru u trci za najboljeg strelca u istoriji nemačkog fudbala.

Hoće li do kraja karijere Levandovski (od danas drugi strelac u istoriji nemačkog fudbala) nadmašiti brojku od 365 pogodaka koje je čuveni Miler postigao ostaje nam da vidimo, trenutno je Poljak na brojci od 268,mo pa taj podvig ne deluje nerealno.

Ono što je važno za Levandovskog je da mu još samo osam golova treba do kraja sezone kako bi nadmašio Milera po broju pogodaka u jednoj sezoni, a kako je ostalo još devet kola do završetka Bundeslige treba očekivati da Poljak još nekoliko puta zasija i overi novu titulu velikana iz Minhena.

Ništa naš Milioš Veljković i odbrana Verdera nije mogla ovog popodneva protiv razigranih Bavaraca.

Tomas Miler koji se posle preležane korone vratio na teren je sa dve asistencije u prvom poluvremenu Gorecki (22') i Gnabriju (35'), trasirao Bajernu put do novog trijumfa, kojim je pobegao Lajpcigu na pet bodova razlike.

Volfzburg je petardom častio novog drugoligaša Šalke na svom terenu (5:0) i probio se na treće mesto u sjajnoj sezoni koju igra tim iz grada Folksvagena posle dosta godina. Liga šampiona deluje jako blizu za Vukove dok su gosti iz Gelzenkirhena na putu bez povratka u Cvajtu sa gol-razlikom -50.

Važnu pobedu u borbi za opstanak ostvario je Majnc koji je savladao Frajburg zahvaljujući pogotku Šveđanina Robina Kvajsona u 84. minutu.

Union je u Berlinu bio bolji od  Kelna sa 2:1 posle preokreta u drugom poluvremenu.

U derbiju večernjeg programa ove subote Borusija je u Dortmundu savldala Hertu sa 2:0. Oba gola Milioneri su postigli u drugom poluvremenu, a precizni su bili Julijan Brant u 54. i 16-godišnji Jusufa Mukoko u 91. minutu.