≫

Žestoka borba za opstanak: Crveni za Pazarce, hvatanje za gušu, pa penal za Inđiju u 88. za pobedu

Svega je bilo i u nedeljnim duelima 27. kola Superlige...

• 3
Inđija - Novi Pazar Foto: Screenshot

Možda u nedeljnom superligaškom programu nije bilo najboljih srpskih klubova - Zvezde, Partizana i Vojvodine - ali uzbuđenja definitivno nije nedostajalo jer su na programu bile utakmice klubova koji se mahom bore za opstanak.

Najžešća borba viđena je u Inđiji gde je domaćin slavio posle mesec dana i to minimalno protiv Novog Pazara sa 1:0. Strelac pogotka odluke bio je Nebojša Bastajić sa bele tačke u 88. minutu nakon naivnog prekršaja gostujućeg fudbalera Trtavca koji je promašio loptu i šutnuo protivnika u svom šesnaestercu.

Bila je to i kruna napetog finiša utakmce u kojoj je Inđija imala igrača više tokom celog drugog poluvremena posle isključenja Abdulaje Sisea u 44. minutu.

Zanimljiv detalj dogodio se i u 83. kada smo videli hvatanje za gušu između fudbalera dva tima, a glavni sudija je spor razrešio tako što je podelio žute kartone Krneti (Inđija) i Nikčviću (Novi Pazar), iako su u incidentu učestvovali još neki fudbaleri oba tima.

Bilo je svega, unošenja u lice i pokušaja udaranja glavom...

Važnu pobedu u borbi za opstanak ostvario je i Napredak koji je pod Bagdalom bio bolji od OFK Bačke sa 2:1. Preko Marjanovića koji je pogodio mrežu u drugom i Luke Milunovića u 62. minutu, Čarapani su stigli do prednosti od 2:0, da bi poraz poslednjeplasiranog tima u Superligi ublažio Ašćerić iz penala u 74.

Javor i Rad podelili su bodove u Ivanjici (1:1). Kaluđerović je doveo Građevinare u vođstvo u 33. minutu, da bi konačan rezultat postavio 20-godišnji Andrej Ilić pogotkom u 71.

U Lučanima su Mladost i Metalac zabeležili istovetni rezultat. Oba gola pala u prvom poluvremenu, Metalac je poveo preko Mbonga u 28, ali je najbolji napadač Mladosti Bojović u 38. minutu doneo bod svom timu.