Luka Jović promašio pobedu protiv Lajpciga, Srbin iz Štutgarta pogodio šesti put uzastopno

Ajntraht otkinuo bod favoritu na istoku Nemačke - 1:1

• 3
Luka Jović

Lajpcig je remizirao sa Ajntrahtom na svom terenu (1:1) i naparavio korak unazad u nastojanju da posle gotovo decenije vldavine i dominacije svrgne Bajern iz Minhena s trona nemačkog fudbala.

Bavarci posle 25. kola imaju četiri boda više na vrhu Bundeslige, pa su tako možda stekli i odlučujuću prednost u trci za "salataru". Umorni posle utakmice s Liverpulom "crveni" bikovi su nastupili danas sa šarenim sastavom, bez Olma i Nkunkua, što je odmorni Ajntraht iskoristio.

Posle ujednačenog prvog poluvremena bez golova, domaćin je poveo u 47. kada je Šveđanin Forsberg pritrčao na odbitak posle udarca Klajverta i matirao Kevina Trapa sa nekoliko metara. Ipak, Ajntraht je odgovorio, i to preko Japanca Kamade koji je u 61. minutu iskoristio pas Andrea Silve za 1:1.

Ajntraht je na ovom meču najčešće pretio preko Filipa Kostića, ali je Srbin posle deset utakmica u nizu ostao bez napadačkog učinka (gola ili asistencije) na ovom meču.

Luka Jović je ušao u igru umesto Silve u 71. minutu, a propustio je lepu šansu da se proslavi u 82. kada mu je Kostić sjajno asisitrao, a ovaj šutirao neprecizno proed gola iz blizine.

Posle svega viđenog nije Lajpcig zasliužio da pobedi, niti Ajntraht da izgubi pa je remi po meri obe ekipe, a najviše u korist Bajerna. Ajntraht i dalje drži dva boda prednosti ispred Borusije iz Dortmunda u borbi za Ligu šampiona.

Saša Kalajdžić

Prva je šteta što Saša Kalajdžić, mladi napadač Štutgarta, naših korena neće obući dres Orlova i što ostaje veran Austriji pošto se radi o ozbiljnom bundesligaškom golgeteru.

O tome svedoči i podatak da je ove nedelje stigao do 13. pogotka u sezoni, šestog uzastopnog na mečevima Bundeslige.

Igrao se 64. minut kada je Klajdžić sjajno ispratio sprint Silasa Vamangituke i pogodio mrežu Hofenhajma za konačnih 2:0.

Pobeda koja je Švabe dovela na dva boda od borbe za Evropu što je sjajan rezultat za klub koji se letos vratio u Bundesligu iz nižeg ranga.