Brajton planuo i sa tri komada ostavio Njukasl da strepi za opstanak u Premijer ligi

Sigurnu pobedu najavio je Trosar u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena na asistenciju Feltmana

• 0
brajton Foto: Tanjug/Ap

Fudbaleri Brajtona su za pola godine samo jednom timu dali tri gola, a to su ponovili sada, u 29. kolu Premijer lige pošto su dobili Njukasl sa 3:0.

Veoma bitan trijumf za Brajton došao u pravom momentu, te je sada na +6 od Fulama koji je prvi ispod crte. Upravo su pobegli i od Njukasla koji je ostao samo na -2 od zone ispadanja i sada mu već gori pod nogama.

Sigurnu pobedu najavio je Trosar u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena na asistenciju Feltmana, a strelac je asistirao u 51. minutu Velbeku koji je povisio na 2:0.

Uspeh je zaključio Mupaj na centaršut Grosa u 68. minutu, tako da je gostujuća ekipa ostala nemoćna do kraja meča.

Ovo je druga pobeda u nizu Brajtona, dok Njukasl nije uzeo čitav plen već pet mečeva uz dva poraza i tri remija.