≫

Kalajdžić "svetio" Srbiju protiv Škotske, Makedonci dali 2 gola za 60 sekundi

Ipak, Srbin je sa dva gola doneo samo bod Austriji protiv Škota * Severna Makedonija izjednačila u 83. minutu, pa "pala" u 86.

• 1
Saša Kalajdžić Foto: AP/Tanjug

Napadač Štutgarta Saša Kalajdžić, koji ima srpske korene i kog je FSS kontaktirao da igra za Orlove, imao je debi iz snova u dresu reprezentacije Austrije!

Kalajdžić je bio dvostruki strelac za Austrijance u remiju protiv Škotske (2:2) i koliko-toliko je osvetio Srbiju koja je u novembru doživela onaj bolan udarac od Škota u baražu za odlazak na EP.

Visoki napadač je načeo Škote u 55. minutu, ali je Henli u 71. izjednačio rezultat. Potom je i u 80. pogodio, da bi Mekgin u 85. postavio konačan rezultat.

Danska je u istoj grupi nešto ranije pobedila Izrael na gostovanju rezultatom 2:0, dok su Moldavija i Farska Ostrva podelili bodove posle pogotka gostujućeg tima u 83. minutu (1:1).

Severna Makedonija je u grupi J bila na pragu velikog povratka, pošto su dali dva gola za dva minuta, ali su ipak poraženi od Rumunije u gostima - 3:2 (1:0)!

Rumuni su imali sigurno vođstvo od 2:0 golovima Tanasea u 28. i Mihejle u 50, da bi Ademi i Trajkovski u 82. i 83. vratili Makedonce u život. Ipak, Hadži se u 86. pobrinuo da bodovi ostanu u Bukureštu.

Nemci su sa 3:0 "isprašili" Island koji je na samom startu primio dva gola. Gorecka u 3. i Haverc u 7. bili su strelci za Pancere, dok je konačan rezultat postavio Gindogan u 56. minutu.

Pobedu u ovoj grupi upisala je i Jermenija koja je slavila protiv Lihtenštajna autogolom domaćina u 83. minutu - 1:0!