≫

Danas baš svi igraju fudbal: Senzacija u Slovačkoj, Malta dala dva gola za četiri minuta!

Bukvalno situacija za rubriku "verovali ili ne"

• 2
malta Foto: printscreen

Fudbalska vest dana stiže nam iz Trnave gde kvalifikacioni duel za SP u Kataru igraju Slovačka i Malta, a gosti, potpuni autsajderi uglavnom protiv svakog tima sa kojim igraju - vode 2:0 na poluvremenu!

Zaista neverovatno, ali još neverovatnije zvuči podatak da su Maltežani dali dva gola u roku od samo četiri minuta, i to u gostima selekciji koja slovi za kandidata za najviši plasman u grupi u kojoj su prvi favoriti Rusija i Hrvatska.

Ekipa koju predvodi Italijan Devis Mangia povela je u 16. minutu golom Luke Gambina, a u 20. je Aleksander Satariano duplirao vođstvo i bacio u nevericu slovački tim.

Posebno je efektan bio prvi pogodak u režiji Gambina, izveo je majstorski udarac posle kog je lopta završila u daljem levom uglu golmana Slovaka. Maltežani su izgleda naučili da igraju dobar fudbal.