≫

Kralj bizarnih golova u Segundi: Pogledajte još jedan čudan gol Sadika, bilo je i malo šmekerice

Bivši igrač Partizana nastavlja da trese mreže u Španiji

• 3
Umar Sadik, FK Almerija Foto: Profimedia

Fantastične igre pruža Umar Sadik ove sezone u dresu Almerije. Sa njim na čelu ova španska ekipa hita ka povratku u Primeri, što bi i te kako moglo da se isplati i Partizanu, koji je u ugovor o prodaji ubacio i određene kaluzule vezane za broj nastupa, postignutih golova i selidbu u viši rang.

Sadik je ponovo bio strelac, ovoga puta u pobedi Almerije nad Malagom 3:0. Prva dva gola postigli su Robertonei Lazo u 12. i 29. minutu, a Sadik je samo potvrdio pobedu u 77. minutu i to pomalo bizarnim golom.

Prvo mu je protivnički igrač skinuo loptu sa gol linije, ali je onda u nastavku napada Nigerijac samo naleteo na loptu i sproveo je u mrežu šmekerski.

Dobri nastupi Umara Sadika nisu promakli ni selektoru nacionalnog tima Nigerije, koji je nekadašnjem igraču Partizana uručio poziv za nacionalni A tim po prvi put njegovoj karijeri.