• 0

Hrvati bombom u 91. minutu do istorijskog četvrtfinala, fudbaler Liverpula se zaleteo na Kockaste

Pogodak Domagoja Bradarića izizvao haos u Kopru na kraju utakmice

• 0

Mlada fudbalska reprezentacija Hrvatske je u utakmici 3. kola grupe D izgubila od Engleske sa 2:1, ali je prvi put u istoriji prošla u četvrtfinale Evropskog prvenstva u ovoj kategoriji.

Hrvatskoj je za plasman među osam najboljih selekcija u Evropi bio dovoljan i minimalan poraz, a dalje je prošla zahvaljujući sjajnom pogotku Domagoja Bradarića u 91. minutu.

Englezi se po završetku utakmice u Kopru nisu lako mirili s porazom i eliminacijom, a hteli su i fizički da se obračunaju sa hrvatskim fudbalerima.

Daleko najagresivniji je bio vezista Liverpula Kertis Džons, a nekoliko saigrača i ljudi iz stručnog staba Engleske moralo je da ga smiri.

Džons je u jednom trenutku čak uspeo da se otrgne i prekine slavlje hrvatskih fudbalera, a sudija je na kraju Džonsu pokazao crveni karton.

Završni turnir Evropskog prvenstva za mlade U-21 fudbalere biće održan od 31. maja do 6. juna. Parovi četvrtfinala su: Danska - Nemačka, Holandija - Francuska, Portugalija - Italija, Španija - Hrvstska.