• 1

Prvi pa "petarda" za Tuhela! VBA razneo Plavce na Stamfordu i pokazao da je živ

Velika i ubedljiva pobeda davljenika u Premijer ligi - 2:5 (1:2)

• 1

Verovatno u najgorem trentuku Čelsi je doživeo poraz kod kuće i udrac u borbi za Ligu šampiona i to od jedne od najslabijih ekipa u Premijer ligi.

Vest Bromvič je razvalio Plavce na Stamfordu sa igračem više (5:2), a da li će ta pobeda goste vinuti u borbi za opstanak pokazaće naredne nedelje.

Čelsi je dobro igrao u prvih pola sata, preko Pulišića u 27. iz odbitka posle slobodnog udarca Markosa Alonsa poveo sa 1:0 u čudnim minutima u kojima je i Bane Ivanović ušao pa izašao iz igre, a onda se desio ključni momenat na meču.

Tijago Silva je u pokušaju da izblokira Turčina Jokuslua, dobio drugi žuti karton (prestrogo), što je "Vrećicama" donelo prednost od igrača više.

Naravno, znali su gosti da je iskoriste, Mateus Pereira je u nadoknadi od pet minuta postigao dva gola i sa prednošću od 2:1 odveo svoj tim na odmor.

U nastavku je desetkovani Čelsi bio još lakša meta za kontre gostiju, iako je i Mejson Maunt ušao u igru. Nemoćni golman Mendi samo je vadio lopte iz mreže, a savladali su ga još i Kalum Robinson dva puta u 93. i 91. m inutu, kao i Mo Dijanj u 68.

Sve što su domaćini uradili u drugom poluvremenu bio je pogodak Mejsona Maunta na pas Vernera u 71. minutu, ali ta asistencija ne može da popravi utisak o još jednoj bednoj partiji Nemca koji je totalno van forme.

Tomas Tuhel je tako zabeležio prvi poraz na klupi Čelsija i to ubedljiv koji će sigurno da pamti.