• 1

Ovo je ludilo: Tuga za Veljkovića i Verder, Lajpcig u 121. minutu do pobede i finala Kupa Nemačke!

, Telegraf

Svi golovi su postignuti u produžecima

• 1

Ako se šta može nazvati dramom, onda je to susret polufinalnog Kupa Nemačke gde je Lajpcig uspeo u 121. minutu da postigne pogodak za 2:1, da savlada Verder i ode u finale Kupa Nemačke.

Svi golovi su postignuti u produžecima, Lajpcig jednostavno nije mogao da probije zid ispred gola Verdera koji je između ostalih pravio i srpski reprezentativac Miloš Veljković koji je odigrao čitav susret.

Hvang He Čan je u 93. minutu postigao pogodak za goste na asistenciju Jusufa Polsena, ali to definitivno nije bilo dovoljno, jer je Bitenkur poravnao i Verder je dobio neku novu nadu.

Taman kada su se smešili penali, strelac prvog gola je asistirao Emilu Forsbergu koji je označio početak neverovatnog šoka i tuge u domaćem sastavu.

Za trofej Kupa Nemačke, Lajpcig će se boritiv protiv pobednika duela Borusije Dortmund i totalnog iznenađenja, Holštajn Kila koji je na putu do polufinala izbacio Bajern Minhen.