≫

Da li može luđe u Španiji? Stativa sačuvala pobedu Atletika u 91. minutu - posle penala!

Uzbudljiva sezona u Primeri postaje još uzbudljivija

• 3
Atletiko Madrid, Celsi,  Atletico Chelsea Foto: Tanjug/AP

Kad pomislite da ne može luđe i neizvesnije u Španiji u borbi za titulu, iz nedelje u nedelju vas demantuju ili Atletiko ili Barsa ili Real Madrid kiksevima koji su, naravno, sastavni deo svakog regularnog prvenstva.

Barselona je, podsetimo, šokirala porazom na svom terenu od Granade u petak, posustala u trci za liderom Atletikom koji je u subotu takođe bio na ivici ambica, ali je nekako preživeo.

Ekipa Dijega Simeonea je kao gost savladala Elče rezultatom 1:0 golom Luisa Suareza, uz promašeni penal domaćeg tima u 91. minutu.

Tragičar Elčea kome je svaki bod zlata vredan u borbi za opstanak, bio je Fidel. Prethodno, defanzivac Atletika je igrao rukom pred svojim golom i nije bilo dileme za sudiju, iako se čekala VAR provera, koja je samo potvrdila ono što su uglavnom svi i videli.

Imao je Fidel idealnu priliku da poravna i verovatno donese bod, ali je umesto mreže pogodio stativu sa 11 metara. Oblak je pogodio stranu u koju će šutirati igrač Elčea, no nije uspeo da dohvati loptu, ali je imao sreće da to nije bio dovoljno precizan udarac da ga savlada.

Pogledajte najvažniji momenat utakmice, možda i vredan titule za Atletiko.

Atletiko je ostao na prvoj poziciji sa 76 bodova, dok Real i Barsa imaju po 71, uz meč manje.

Podsetimo da u narednom kolu veliki derbi sezone igraju upravo Atletiko i Barselona. Ne treba zaboraviti u čitavoj priči i Sevilju koja vreba iz drugog plana sa 70 bodova i utakmicom manjka.