• 0

Dva autogola, dva crvena, promašen penal, poništen gol i asistencija Tadića u De Klasikeru

Ubedljiv trijumf Ajaksa u Roterdamu

• 0

Dva autogola, dva crvena kartona, promašen penal i očekivana pobeda Ajaksa u velikom holandskom derbiju protiv Fejenorda - 3:0 (1:0)!

Kopljanici su i pre ovog meča osvojili šampionsku titulu, ali s obzirom na navijačke nerede i tenzije koje su viđene u poslednja dva dana u Amsterdamu u Roterdamu, nema sumnje da je trijumf bio imperativ za obe strane.

Ajaks je poveo autogolom Senseija u 21. minutu, da bi VAR šest minuta kasnije poništio gol Bozenika zbog ofsajda. Zatim smo videli pravu dramu u finišu poluvremena kada je Alvarez dobio dva žuta u 44. i 45. minutu, da bi Fer promašio penal za domaćina.

Kazna je stigla u 67. minutu posle još jednog autogola, ovoga puta Hapsa, dok je i Fejenord u 60. ostao bez isključenog Malacije. Konačan rezultat postavio je Kudus u 79. na asistenciju Dušana Tadića.