Muka u Frankfurtu, Kostić i Jović ispustili Ligu šampiona dva kola pre kraja

Kiks koji bi skupo mogao da košta Ajntraht u borbi za elitu

• 0

Od gotovog - veresija. Od viđenog učesnika grupne faze Lige šampiona Ajntraht je dva kola pre kraja Bundeslige ispao iz voza i više ne zavisi samo od sebe.

Tim naših Kostića i Jovića remizirao je sa Majncom kod kuće (1:1), a poraz je izbegao zahvaljujući pukoj sreći i snalažljivom golu Ajdina Hrustića, internacionalca iz Australije u 86. minutu.

Iako je trener Adi Huter izveo jak tim, sa Andre Silvom i Lukom Jovićem u špicu, Ajntraht se mučio u većem delu meča, a dosadno prvo poluvreme pamtiće se po ranom golu Karima Onisiva u 11. minutu i jalovoj inicijativi domaćina.

Trener Ajntrahta je izvršio brojne izmene u nastavku, a upornost se isplatila tek u završnici.

Mogao je domaćin da stigne do pobede, ali su u finišu i nadoknadi neprecizni bili Stiven Cuber i Andre Silva.

Inače, meč je obeležio štoper gostiju Džeremaja Sent Žust koji je istrčao 36 kilometara na čas i oborio rekorde Erlinga Halanda i Alfonsa Dejvisa.