Milan uz promašen penal razbio Juve u Torinu: Ronaldu i ekipi beži Liga šampiona

Zaslužena i ubedljiva pobeda Rosonera za skok na 3. mesto

• 0
FK Milan Foto: AP/Tanjug

Možda nije za titulu, ali je Derbi d' Italija između Juventusa i Milana bio nikad bitniji u poslednjih nekoliko godina s obzirom na to da je na talonu borba za Ligu šampiona!

A njoj su trenutno bliži fudbaleri Milana koji su rezultatom 3:0 savladali Juve usred Torina i na tri kola do kraja izbacili ga iz TOP 4.

Strelci za Milan bili su Braim Dijaz u 45. minutu, i to posle sjajnog udarca sa distance, zatim rezervista Ante Rebić u 78. minutu i Fikajo Tomori četiri minuta kasnije.

Mogli su Rosoneri i ranije da ređe pitanje pobednika, ali je Kesi u 58. minutu promašio penal. Tačnije, njegov udarac je odbranio Šćesni nakon što je sudija na asistenciju VAR tehnologije pokazao na belu tačku.

Rukom je igrao Đorđo Kjelini koji je pri rezultatu 0:0 imao najbolju priliku za Juve. Zaplivao je Donaruma posle kornera i ostavio praznu mrežu, ali iskusni defanzivac tukao je pored gola.

Milan sada ima 62 boda, tri više od Juventusa, dok je između njih Napoli sa 70. Napolitanci inače imaju najlakši raspored do kraja (Udineze, Fjorentina, Verona), dok Juve čeka Inter, a Milan gostuje Atalanti.